BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Joshua Woudberg | Pinelands Tennis Club | No | - | |
[2] | Daniel Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
[3] | Max Botha | ZA | Plettenberg Bay Tennis Club | No | - |
[4] | Evan Krige | Pinelands Tennis Club | No | - | |
- | Daniel Von Heynitz | Camps Bay Tennis Club | No | - | |
- | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
- | Alternate Alternate | ZA | Yes | Daniel Jonker | |
- | Alternate Alternate | Witfield Tennis Club | Yes | Joel Badza | |
- | Nathan Sloan | ZA | Recreation Tennis Club | No | - |
- | Schalk Van der Merwe | ZA | Somerset West | No | - |
- | Wilhelm Bouwer | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
- | Bernard Human | Hermanus Tennis Academy | No | - | |
- | Leam Kuhn | Hermanus Tennis Academy | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Gabriel Reyneke | ZA | Rhenish Laerskool | No | - |
- | Meyer Jacobs | ZA | Brackenhurst tennis club | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Daniel Jonker | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Joel Badza | anthony harris tennis academy | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
TBD | A1 | - |
Joshua Woudberg [1]
|
|
|
N/A | A2 | EVER - Court 1 |
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Schalk Van der Merwe
|
Walkover |
2024-02-23 1:30pm | A3 | EVER - Court 2 |
Evan Krige [4]
|
Leam Kuhn
|
6-1, 6-4 |
2024-02-23 1:30pm | A4 | EVER - Court 3 |
Nathan Sloan
|
Bernard Human
|
6-2, 6-1 |
N/A | A5 | EVER - Court 4 |
Uyamamela Magigaba
|
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Walkover |
TBD | A6 | - |
|
Max Botha [3]
|
|
2024-02-23 1:30pm | A7 | EVER - Court 5 |
Daniel Von Heynitz
|
Wilhelm Bouwer
|
1-6, 6-3, 11-9 |
TBD | A8 | - |
|
Daniel Koch [2]
|
|
2024-02-23 4:00pm | A9 | EVER - Court 1 |
Joshua Woudberg [1]
|
Schalk Van der Merwe
|
7-6, 6-1 |
2024-02-23 4:00pm | A10 | EVER - Court 2 |
Evan Krige [4]
|
Nathan Sloan
|
7-5, 6-1 |
2024-02-23 4:00pm | A11 | EVER - Court 3 |
Uyamamela Magigaba
|
Max Botha [3]
|
2-6, 1-6 |
2024-02-23 4:00pm | A12 | EVER - Court 4 |
Daniel Von Heynitz
|
Daniel Koch [2]
|
2-6, 5-7 |
2024-02-24 9:15am | A13 | WELG - Court 5 |
Joshua Woudberg [1]
|
Evan Krige [4]
|
6-1, 6-2 |
2024-02-24 9:15am | A14 | WELG - Court 6 |
Max Botha [3]
|
Daniel Koch [2]
|
6-3, 6-2 |
2024-02-25 8:00am | A15 | MILN - Court 6 |
Joshua Woudberg [1]
|
Max Botha [3]
|
6-3, 7-6(5) |
2024-02-25 8:00am | B1 | MILN - Court 5 |
Evan Krige [4]
|
Daniel Koch [2]
|
6-2, 0-6, 8-10 |
2024-02-24 10:30am | C1 | WELG - Court 1 |
Schalk Van der Merwe
|
Nathan Sloan
|
2-6, 0-6 |
2024-02-24 10:30am | C2 | WELG - Court 2 |
Uyamamela Magigaba
|
Daniel Von Heynitz
|
6-3, 6-4 |
2024-02-25 8:00am | C3 | MILN - Court 4 |
Nathan Sloan
|
Uyamamela Magigaba
|
6-1, 6-3 |
2024-02-25 8:00am | D1 | MILN - Court 3 |
Schalk Van der Merwe
|
Daniel Von Heynitz
|
7-6(6), 5-7, 9-11 |
TBD | E1 | - |
|
|
|
2024-02-23 4:00pm | E2 | EVER - Court 5 |
Leam Kuhn
|
Bernard Human
|
2-6, 1-6 |
TBD | E3 | - |
|
|
|
TBD | E4 | - |
Wilhelm Bouwer
|
|
|
2024-02-24 10:30am | E5 | WELG - Court 3 |
|
Bernard Human
|
|
2024-02-24 10:30am | E6 | WELG - Court 4 |
|
Wilhelm Bouwer
|
|
2024-02-25 8:00am | E7 | MILN - Court 2 |
Bernard Human
|
Wilhelm Bouwer
|
7-6(5), 6-1 |
TBD | F1 | - |
|
|
|
TBD | G1 | - |
|
Leam Kuhn
|
|
TBD | G2 | - |
|
|
|
TBD | G3 | - |
Leam Kuhn
|
|
|
TBD | H1 | - |
|
|